Пошук

Для чого потрібні регулятори росту на зернові?

Для чого потрібні регулятори росту на зернові?

Враховуючи погодні умови 2020 року виникла потреба в регуляторах росту на пшениці. Теплі дні – привід для зернових нарощувати добру вегетативну масу. Але при інтенсивному кущенні зернових виникає небезпека переростання посівів, а після – їх виляганню.

Внесення регуляторів росту дає можливість впливати на характер протікання процесів росту з найбільшою користю для культур. В першу чергу вони дозволяють підвищити рівень збереження врожаю, зберігаючи посів від вилягання. Так, наприклад, вилягання посіву на початку фази молочної стиглості призводить до недобору врожаю на рівні 1,5-2 т / га. А в разі, якщо вилягання відбулося в фазі воскової стиглості, то рівень недобору врожаю фактично становитиме 0,5-0,6 т / га.

При внесенні регуляторів росту слід пам’ятати, що ці препарати не просто запобігають посіви від вилягання.
Адже застосування цих препаратів на ранніх етапах розвитку рослин дозволяє

  • покращити фотосинтетичну продуктивність посіву
  • підвищити інтенсивність супротиву рослин розвитку хвороб
  • покращує віддачу пластичних речовин до зерна, що призводить до збільшення натури зерна, його маси та якості.


Можна сказати, що регулятори росту скоротять важкий шлях до високих врожаїв.

Хлормекват-хлорид рекомендується в інтенсивних технологіях вирощування зернових, при застосуванні високих норм азотних добрив, а також при надмірному зволоженні.

Застосування регуляторів росту які мають ретардантну дію, дозволяє зменшити інтенсивність нарощування об’ємів вегетативної маси рослин. Як наслідок, дія таких препаратів може стати причиною потовщення стінок стебла. А це в свою чергу матиме добрий вплив на стійкість таких рослин до вилягання.
Ретарданти збільшують стійкість рослин до вилягання не тільки завдяки зменшенню їх висоти, а й завдяки потовщенню стінок стебла.

Не менш важливим фактором від внесення регулятору росту на зернові є ущільнення меживузлів. У випадку, якщо посів зернових не був загущених, це дозволить підвищити рівень кущуватості, що дасть можливість рослинам сформувати додаткові бічні пагони і, як наслідок, поліпшити показник потенційної врожайності.

Пам'ятайте, що застосування регуляторів росту дозволяє створити оптимальні умови вирощування зернових, що покращує шанси отримати стабільні і високі врожаї!

Опубликованно 14.04.2020
Задати питання