Пошук

Поради експерта в умовах непередбачуваних кліматичних ситуацій

Погодні аномалії вже декілька сезонів поспіль підносять аграріям неприємні сюрпризи. Нестача вологи є найбільш критичною. Наразі запаси вологи в метровому шарі ґрунту на початок лютого сягають від 30 до 50 мм.

Виходячи з даних наукової літератури, нормальний рівень вологи під посівами озимої пшениці на період відновлення вегетації – 150 мм і більше. При такому рівні вологості Ви можете очікувати на добрий потенціал врожайності. В умовах, коли рівень вологи становить менше 100 мм, можна очікувати 50% від потенціалу врожайності.

Наприкінці лютого потрібно зробити аналіз наявної вологи в метровому шарі ґрунту кожного поля, як озимого, так і ярового. За можливості зробити і в півтораметровому шарі – для розуміння ситуації.

І найважливіше питання, якщо до початку відновлення вегетації озимих і початку сівби ярих не буде достатньо вологи, ЩО РОБИТИ?

  1. Як вище було сказано, потрібно провести моніторинг вмісту вологи в метровому та півтораметровому шарі. Складіть інтерактивну карту вмісту вологи.
  2. Перерахуйте норми азотних добрив на озимих культурах. Бажано провести професійний розрахунок, бо надлишок азотних добрив в умовах дефіциту вологи НЕГАТИВНО вплине на урожайність. Потрібно підібрати ті форми азоту, які будуть необхідні рослинам для формування високого врожаю.
  3. В умовах дефіциту ґрунтової вологи слід звернути увагу на рідкі фосфорні добрива. Вони будуть ефективні, особливо при внесені поблизу насінини.
  4. В умовах ґрунтової посухи використовуйте ґрунтові гербіциди, які ефективно працюють в таких умовах. Звертайтеся до постачальників, для підбору таких препаратів.
  5. Регулюйте норми висіву гібридів кукурудзи та соняшнику залежно від вмісту вологи. За рахунок правильної густоти Ви отримаєте більш стабільний урожай. До того ж зекономити на посівному матеріалі.
  6. Виграє той, хто проведе комплекс весняно-польових робіт в короткі терміни, зуміє використати запаси вологи. В 30см шарі ґрунту вона є. Де вона буде в середині квітня невідомо.
  7. Якщо в березні випаде чимало опадів (на що ми всі сподіваємось), розслаблятися не варто. Потрібно повторити аналіз вологи в метровому та півтораметровому шарі ґрунту. Це можна зробити як самому, так і в спеціалізованій лабораторії.

Використовуючи рекомендації Ви можете отримати вищій та прибутковіший врожай. Все залежить від Вас. І пам’ятайте, інвестиції в знання завжди окупаються.

Опубликованно 24.02.2020
Задати питання