Без рубрики

7 золотих правил внесення гербіцидів

Вже час ,подумати про весняну обробку гербіцидом ! Комплексна боротьба з бур’янами — запорука збереження врожайності соняшнику. Пропонуємо вам сім правил застосування ґрунтових гербіцидів, які стануть ефективним інструментом контролю бур’янів і допоможуть отримати стабільно високий урожай.

☔ ПРАВИЛО 1. Вивчити історію поля

Для кожної конкретної природної зони розроблені власні технології обробітку різних культур. З грунтовими гербіцидами необхідно працювати на полях, де поширені переважно однорічні бур’яни.

☔ ПРАВИЛО 2. Враховувати тип ґрунту

Завдяки виведенню нових районованих сортів і гібридів соняшнику, зона його обробітку значно розширилася. Однак при сильній засміченості в перший місяць після сходів (чисельність бур’янів 20-100 шт. / М2) врожайність олієнасіння знижується на 15-35%, що призводить до зниження виходу масла до 40%.

☔ ПРАВИЛО 3. Враховувати особливості технології обробітку грунту

Новий сезон починається з підготовки поля. Виробник, вибираючи технологію обробки грунту, повинен враховувати, що велика кількість рослинних залишків екранує поверхню поля і знижує ефективність застосування ґрунтових препаратів. Втрати гербіцидної активності на такому екранованому полі можуть знизити врожайність соняшнику на 10-20%. Саме тому правильна підготовка поверхні поля з мінімальним присутністю рослинних залишків — необхідна умова при роботі з грунтовими гербіцидами.

☔ ПРАВИЛО 4. Запобігання порушень гербицидного екрану

Грунтові гербіциди формують прикордонний бар’єр або гербіцидний екран на поверхні поля до сходів культури. Екран працює, знищуючи бур’яни в момент їх проростання, проникаючи через колеоптиль у злакових і сім’ядолі у дводольних бур’янів або через коріння і (деякі діючі речовини) листя, якщо в період обробки бур’яни мали достатній розвиток. Одночасно грунтова волога з частиною препарату поступово проникає в глибші шари грунту, всмоктується в кореневу систему бур’янів і переміщується вгору до точок впливу.

☔ ПРАВИЛО 5. Аналіз погодних умов перед внесенням гербіциду і після

Результати багаторічних спостережень показують, що аналіз погодних умов є одним з визначальних чинників у роботі ґрунтових гербіцидів з високою ефективністю, особливо в умовах пересихання верхнього шару. Основний тактикою внесення грунтового гербіциду є зв’язування гербіциду з грунтовою вологою або випадання атмосферних опадів протягом не більше 15-20 годин після внесення.

☔ ПРАВИЛО 6. Забезпечити оптимальне нанесення гербіциду

Основний результат роботи з грунтовими гербіцидами — висока врожайність соняшнику. Ефективність роботи гербіцидів залежить від якості проведення обробки і точності дотримання технології (температура на момент внесення в діапазоні 10-25 ° С, швидкість вітру до 4 м / с, налаштований обприскувач, і т. Д.). Для кращого зволоження і нанесення ефективної дози гербіциду застосовують дрібне розпилення з використанням форсунок з конструктивними особливостями, відмінними від стандартних щілинних розпилювачів

☔ ПРАВИЛО 7. Дотримання технологічних вимог при підготовці грунту

Велике значення для забезпечення оптимальних умов для росту і розвитку рослини має структура орного шару (оптимальна структура — грудкувата, грунт добре агрегована). Доведено, що така структура впливає на рівномірність розподілу ґрунтових гербіцидів, що здатне зберегти заплановану врожайність до 20%. Слідуючи цим семи правилам, ви можете добитися високої біологічної ефективності від використання ґрунтових гербіцидів, зберегти урожай і отримувати відмінні економічні результати з року в рік!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *