Агроэксперт ONLINE

Грунтові гербіциди

Ефективно очистити посіви від бур’янів допоможуть перевірені препарати – гербіциди, які можуть знищити навіть злісні рослини-шкідники, і при цьому не завдати шкоди культурі.

 

Препарати від бур’янів користуються значним попитом у вітчизняних аграріїв. Їх результат дії – відмінний доказ ефективності в полі. Гербіциди від бур’янів – надійні засоби захисту посівів на тривалий період. Повне знищення шкідливої рослинності передбачає дотримання детальної інструкції по застосуванню. Тому гербіциди, види яких представлені вище потрібно використовувати відповідно до рекомендацій від виробника.

 

Багато питань поступають нашим агроекспертам  по гербіцидним властивостям ,норма внесення ,температурний режим , діюча речовина .

 

Добре почати розмову про гербіциди не з торгових марок та препаратів , а з діючих речовин.

Розберемо найбільш популярні серед  них

Противозлакові :

Ацетохлор -діюча речовина пестицидів, гербіцид з класу хлорацетаміди. Захищає культури від однорічних злакових та дводольних бур’янів. Не діє на пророслі бур’яни. Чутливі бур’яни — це, перш за все, злакові: просо куряче, просо вільчатоцветковое, просо волосовидне, лисохвіст мишехвостіковідний, мишій мутовчатий, мишій зелений, мишій сизий, , види росички, тонконіг однорічний та інші.

 

У посушливих умовах (посуха, сухий грунт) обприскування грунту здійснюють за 1 — 3 дні до сівби.

 

Речовина швидко розкладається в грунті, що не вимивається. У разі пересіву культур в поточному році можна висівати сою, соняшник або кукурудзу. На наступний рік можна сіяти будь-яку культуру.

 

Прикладом препаратів можно взяти

 

Аватар( аналог Харнес) від Нопосон ,вміст ацетохлора 900 г /л

 

Герб теж аналог Харнеса від Нертус вміст діючої речовини 900 г/л 

 

Кратос теж є аналогом Харнеса від виробника Хім АгроМаркетинг  вміст ацетохлору 900 г/л 

 

 Пропізахлор

 

Пропізахлор є гербіцидом системної дії. Активно застосовується для контролю і знищення широколистих бур’янів і однорічних трав при вирощуванні картоплі, кукурудзи, квасолі, соняшнику, люпину, сої та гороху. У грунті період напіврозпаду близько 10-15 днів. Гербіцид безпечний для грунтової мікрофлори і дощових черв’яків.

 

По препаратам які ми можем Вам запропонувати

 

Беленус ( Пропанит аналог )  від Нопосон , діюча речовина 720 г/л 

 

Сентинел від Нертус  576г/л + метрибузин 60г/л

 

Пропазокс від АХТ діюча речовина 720 г/л 

 

Діюча речовина Металохлор

Метазахлор – жовтуваті кристали без запаху. Стабільний при зберіганні при 40°С більше 2 років.

Метазахлор є системним гербіцидом, має грунтову і ранню післясходову дію. Проявляє активність відносно однорічних дводольних і злакових бур’янів. Відрізняється повільним проявом гербіцидної дії (через 3-5 тижнів), захисна дія триває 1-2 місяці. Механізм дії. Поглинаючись корінням бур’янів, метазахлор пересувається від низу до верху. Механізм дії заснований на стримуванні транспорту електронів в процесі фотосинтезу, обмежує утворення ліпідів і протеїну в чутливих рослинах.

Ми Можемо Вам запропонувати такі препарати

Авангард від ХімАгроМаркетинг  960 г/л

Дуал Голд від Сенгента 960 г/л

Тепер можно ознайомитись з діючою речовиною на двудольні бур’яни

Наприклад  Прометрин

Хімічно чистий прометрин — біла кристалічна речовина зі слабким неприємним запахом. Важко розчинний у воді, добре — в органічних розчинниках. Малолеткий. Стабільний у водних розчинах в слабокислим, нейтральним і слаболужним середовищем, швидко гідролізується сильними лугами і кислотами. Слабо розкладається під дією ультрафіолетового світла і високих температур. Технічний продукт містить зазвичай не менше 95% основної речовини.

Прометрин — гербіцид системної ґрунтової дії, має тривалий захисний ефект. Застосовується до посіву, одночасно з посівом або до сходів культури проти однорічних дводольних і злакових бур’янів. Найбільш ефективно пригнічує бур’яни при достатній вологості. Діє на проростки чутливих бур’янів, вражає злакові та дводольні бур’яни. Тривалість дії гербіциду, як правило, обмежується одним вегетаційним періодом, проте за посушливого літа на ділянках, оброблених прометрину, восени не слід висівати озимі зернові культури і багаторічні трави. На наступний рік можна сіяти всі культури. Дія препарату настає через 2-4 дні після появи сходів бур’янів, через 7-12 днів спостерігається їх повна загибель. Гербіцид широкого спектру дії для боротьби з однорічними бур’янами при вирощуванні різних культур.

Препарати на основі прометрину які би могли порекомендувати

Софіт від Нопосон  500 г/л

Капрал від Нертус 

Промекс від АХТ

Позитив Плюс від ХімАгроМаркетинг

Якщо говорити узагальнено про температуру внесення гербіцидів , то оптимальна температура для застосування гербіцидів — 10-25 ° C, так як при даних умовах зростання і розвиток рослин йде високими темпами.

 

Найвища ефективність ґрунтових гербіцидів проти бур’янів, при низькій токсичності для культури, проявляється в теплу погоду при температурі повітря 15-18 ° C.

 

Препарати на основі ацетохлору, прометрину, S-метолахлор, пропізохлора і кломазон, необхідно застосовувати в ранні періоди і при більш низьких температурах. Токсична дією на вирощувану на поле культуру грунтові гербіциди виявляють при температурі повітря від 18 до 24 ° C, в той час як для післясходових гербіцидів — це оптимальна температура для проведення обробки.

 

У прохолодні дні системні гербіциди вносяться днем, а в жарку і суху погоду — вранці або ввечері, при таких умовах препарати краще проникають в рослини. При виборі препаратів для захисту культур від шкідників в жаркий період, слід відразу відкинути діючі речовини з низькою стійкістю до високих температур і УФ-випромінювання. Кращим вибором стануть інсектициди з групи синтетичних піретроїдів (лямбда-цигалотрин, тау-флювалінат, дельтаметрин, бета-цифлутрин), на відміну від хлорорганічних і фосфорорганічних сполук, вони дієві при меншій нормі внесення і мають більш високу технічною ефективністю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *