Агроэксперт ONLINE

Листова підгодівля озимої пшениці

Як досягти найбільш високого врожаю пшениці?

Озима пшениця, як і інші культури, потребує різної підгодівлі, щоб якість зерна та врожай цієї культури були максимальними.

Один з головних чинників високої врожайності сільськогосподарських культур — застосування мінеральних і мікро добрив . Якщо дози, терміни і форма добрив збалансовані, вдається досягти найбільш високої економічної віддачі при обробленні культур, в тому числі і озимої пшениці. Як показують дослідження, обробка рослин по листу азотом і калієм підвищує якість зерна і врожайність озимої пшениці.

Як показує практика, в грунті не завжди буває необхідне для озимої пшениці кількість легкодоступних поживних елементів. Тому для отримання максимального і якісного врожаю необхідні мінеральні добрива.

Варто відзначити, що кореневе підживлення вважається основною. Однак в силу несприятливих природних факторів (низька температура повітря, нестача вологи в грунті) елементи живлення погано засвоюються під час кореневого підживлення. Це негативно позначається на зростанні і розвитку рослин. Особливо погано в умовах заморозків і зниження температури засвоюється азот і фосфор. Часто брак поживних елементів настає в фазу колосіння.

Вегетативна маса наростає досить швидко, в результаті чого запаси макро- і мікроелементів в грунті вичерпуються.

У таких випадках слід вдатися до додаткової, листковому підживленні озимої пшениці. Засвоєння поживних елементів через листя відбувається швидше, ніж під час підгодівлі через грунт. Однак обсяги засвоєння — обмежені. Під час позакореневого підживлення швидше засвоюється магній, калій і азот, а ось сірка, фосфор — значно повільніше. Крім того, під час обробки по листу знижується ймовірність втрат азоту під час вимивання і денітрифікації.

З приходом весни (через 6-7 місяців після посіву) озима пшениця переходить в фазу активного росту, яку називають ще вихід в трубку. Тому рівень вмісту цинку, магнію, марганцю, а також основних елементів (сірки, азоту, фосфору і калію) необхідно тримати на контролі постійно.

У зв’язку з цим проводяться кореневі і позакореневе підживлення озимої пшениці

Обробка по листу — це простий і зручний спосіб підживлення рослин азотними добривами.

Обробка азотом навесні підвищує кущіння паростків. Внесення даного елемента У фазу виходу в трубку позитивно впливає на стан майбутнього врожаю, покращуючи зростання бічних стебел. Відсоток азотної підгодівлі залежить від кількості внесених добрив під час попередньої підгодівлі і повинен становити до 50% від загальної кількості внесеного азоту. Остання підгодівля азотом повинна здійснюватися в період колосіння рослин. Це необхідно для підвищення інтенсивності фотосинтезу.

Фактори, які впливають на засвоєння елементів живлення при позакореневого підживлення озимої пшениці:

 1. Здатність елементів проникати через листя. Деякі елементи проникають в рослини при обробці по листу швидше, деякі — повільніше (наприклад, фосфор і калій). Однак навіть останні засвоюються через поверхню листа краще, ніж з грунту.
 2. Стан рослин. Здорові рослини засвоюють добрива краще і швидше. Хворобливі і ослаблені — мають щільну структуру поверхні листа, оскільки захищаються від можливої ​​втрати вологи або попадання інфекції. Тому такі рослини поглинають біогенні елементи гірше. В такому випадку підвищити засвоєння поживних елементів можна, додавши до розчину карбамід. Також слід зазначити, що молоді пагони швидше засвоюють поживні елементи.
 3. Стан грунту, вологість повітря, низька температура — все це також може позначитися на результатах проведення позакореневого підживлення озимої пшениці як восени, так і навесні.

Що важливо пам’ятати під час мінеральної поживи озимої пшениці:

 • Кислотність грунту повинна становити 6-7,5 pH;
 • Восени важливо пам’ятати про норми внесення азотних добрив — не варто перестаратися з ними;
 • Крім основних елементів (калій, азот, сірка) не забувайте про цинк і мідь. Вони також необхідні при вирощуванні якісного врожаю озимої пшениці;
 • При нестачі фосфору і калію урожай сільськогосподарської культури знижується до 20%. Фосфор необхідний для розвитку кореневої системи, калій — під час кущіння;
 • При внесенні азоту не варто забувати і про сере, вона допомагає азоту краще засвоюватися;
 • Кількість засвоюваного азоту з грунту становить тільки 30%, решта 70% рослина вбирає з мінеральних добрив.

В якості позакореневого підживлення на весні для досягнення максимального врожаю ми радимо використовувати микродобрива та стимулятори росту від наших перевірених і сертефікованих партнерів компанії ДОЛИНА, а саме: ВИМПЕЛ 2, Оракул Мультикомплекс і ОРАКУЛ колофермін міді, фосфору та магнію.

Використання стимулятора росту рослин ВИМПЕЛ 2® 0,5 л/га при поновлені вегетації навесні:

 • дає рослинам можливість швидко відновитися після перезимівлі;
 • посилює зростання вторинної кореневої системи;
 • збільшує морозостійкість рослин на 3-5°С при весняних приморозках;
 • зміцнює імунну систему, підвищує стійкість до ураження хворобами;
 • прискорює обмінні процеси в тканинах, рослини інтенсивніше засвоюють елементи живлення з ґрунту та мікродобрив при позакореневому підживленні, ефективність підживлень зростає на 30%.

Додавання комплексного універсального мікродобрива ОРАКУЛ® мультикомплекс 1,0-2,0 л/га у ці періоди забезпечує рослини всіма необхідними елементами живлення незалежно від зміни погодних умов чи фізіологічного стану ґрунту.

 • зростає довжина колоса;
 • збільшується кількість зерен у колосі на 7-11%;
 • зростає маса 1000 зерен;
 • підвищується вміст білка на 1,4%.

ОРАКУЛ МІДЬ

При застосуванні  нормою 1,0-2,0 л/га у фазі кущення:

ОРАКУЛ КОЛОФЕРМІН ФОСФОР

Додавання в цей період мікродобрива  (1 — 4 л/га) забезпечує повноцінний ріст і розвиток рослин озимих культур, до того ж сприяє підвищенню врожайності.

Рекомендована технологія також включає мікродобриво ОРАКУЛ МАГНІЙ , яке впливає на рослини наступним чином:

 • покращує кущення та якість зерна, його харчову і кормову цінність;
 • сприяє кращому поглинанню фосфору, збільшуючи його мобільність;
 • сприяє більш ранньому формуванню суцвіть і плодів, поліпшує скоростиглість і рівномірність зрілості плодів;
 • покращує функціонування кореневої системи, у такий спосіб прискорюючи процеси засвоєння поживних речовин і підвищуючи виживання рослин в умовах посухи.

Обробка мікродобривами ОРАКУЛ (S, Fe, Zn, Mn, Mg) проводиться за дефіциту відповідних елементів.

One thought on “Листова підгодівля озимої пшениці

 1. Никита:

  Ранней весной хорошо удобрить растения аммиачной селитрой. Она хорошо усваивается и эффективна на почвах любого типа. Концентрация удобрения должна быть невысокой: в 100 л воды растворяют 5-6 кг удобрения. Не рекомендуется превышать допустимую концентрацию аммиачной селитры, так как растения могут получить ожоги. Листовую подкормку озимой пшеницы аммиачной селитрой необходимо проводить при температуре не выше 20 С, чтобы не угнетать растения. Лучшее время для такой обработки культуры вечерние часы. В качестве внекорневой подкормки озимой пшеницы также используют мочевину. Ее легко растворить в воде, и она не обжигает листья. В результате такой подкормки в зернах увеличивается содержание белка и клейковины.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *